Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում (հոկտեմբերի 28-ից 29-ը)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 28-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 10 դեպքերը բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության՝ 9, խարդախության՝ 6, կաշառակերության՝ 3, կողոպուտի, շորթման և խուլիգանության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 2 և գողության 3 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 10-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (28.10.2014-29.10.2014)
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, были раскрыты все 10 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 28 и 29 октября. Было раскрыто также 9 случаев кражи, 6 случаев мошенничества, 3 случая взяточничества, по 1 случаю грабежа, вымогательства и хулиганства.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 2 случая нанесения телесных повреждений и 3 случая кражи.
За минувшие сутки  в республике было зарегистрировано 10 ДТП, вследствие которых 1 человек погиб, 10 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.