Այսօրվանից` սեպտեմբերի 2-ից սկսած ամեն երեքշաբթի. ՍՓՅՈՒՌՔ-ՀՀ ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՈՒՂԻՂ ԿԱՊ` Skype-Ի ՄԻՋՈՑՈՎ
Արտերկրի մեր հայրենակիցներին տեղեկատվություն ստանալու հարցում աջակցելու, ինչպես նաև խնդիրներ առաջանալու դեպքում արագ լուծում տալու նպատակով, Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը այսուհետ հնարավորություն է ընձեռում ամեն երեքշաբթի, Երևանի ժամանակով ժամը 10-12-ը, սկայպի միջոցով հարցեր ուղղել ոստիկանության ներկայացուցչին, մասնավորապես, ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու, քաղաքացիությունը դադարեցնելու, ՀՀ քաղաքացու անձնագիր և նույնականացման քարտ ստանալու, փոխանակելու, ըստ բնակության վայրի հաշվառվելու, կացության կարգավիճակ ստանալու, ինչպես նաև անձնագրային և վիզաների վարչության ու ՀՀ ոստիկանության գործառույթներին առնչվող այլ հարցերի վերաբերյալ:

From today, i.e. September 2, onwards, every Tuesday: DIASPORA - POLICE OF THE RA: DIRECT CONNECTION VIA SKYPE
02.09.2014 09:40 Herald of Police
We would hereby like to inform you that Police of the Republic of Armenia has launched a distance consultation initiative aimed at providing useful information to our compatriots residing in Diaspora.Henceforth, every Tuesday from 10 until 12 a.m. representative of the RA Police will be online to answer all Your questions regarding acquisition and termination of citizenship of the Republic of Armenia, obtainment of the passport and Identification card of the RA citizen, the main functions of the Passport and Visa Department and Police of the Republic of Armenia on the whole.