Այսօրվանից` սեպտեմբերի 2-ից սկսած ամեն երեքշաբթի. ՍՓՅՈՒՌՔ-ՀՀ ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՈՒՂԻՂ ԿԱՊ` Skype-Ի ՄԻՋՈՑՈՎ
Արտերկրի մեր հայրենակիցներին տեղեկատվություն ստանալու հարցում աջակցելու, ինչպես նաև խնդիրներ առաջանալու դեպքում արագ լուծում տալու նպատակով, Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը այսուհետ հնարավորություն է ընձեռում ամեն երեքշաբթի, Երևանի ժամանակով ժամը 10-12-ը, սկայպի միջոցով հարցեր ուղղել ոստիկանության ներկայացուցչին, մասնավորապես, ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու, քաղաքացիությունը դադարեցնելու, ՀՀ քաղաքացու անձնագիր և նույնականացման քարտ ստանալու, փոխանակելու, ըստ բնակության վայրի հաշվառվելու, կացության կարգավիճակ ստանալու, ինչպես նաև անձնագրային և վիզաների վարչության ու ՀՀ ոստիկանության գործառույթներին առնչվող այլ հարցերի վերաբերյալ:

Начиная с сегодняшнего дня, 2 сентября, каждый вторник: ДИАСПОРА - ПОЛИЦИЯ РА – ПРЯМАЯ СВЯЗЬ ПОСРЕДСТВОМ SKYPE
Начиная с сегодняшнего дня, 2 сентября, каждый вторник: ДИАСПОРА - ПОЛИЦИЯ РА  – ПРЯМАЯ СВЯЗЬ ПОСРЕДСТВОМ SKYPE
В целях оказания информационной поддержки нашим соотечественникам из диаспоры, а также оперативного решения возможных проблем, полиция Республики Армения предоставляет возможность дистанционного информирования и консультирования посредством Skype. Впредь каждый вторник с 10:00 до 12:00 часов по ереванскому времени представитель полиции поможет получить информацию по всем вопросам, которые волнуют Вас в настоящее время, в частности, относительно  приобретения гражданства Республики Армения, его прекращения, получения паспорта и идентификационной карты гражданина РА, а также по вопросам, связанным с основными функциями Паспортно-визового управления и полиции РА вообще.
Skype адрес полиции Республики Армения: Armenian Police
Со своими вопросами вы можете обращаться также по электронным почтам press@police.am и qartugharutyun@police.am.