Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` ապրիլի 19-ից 20-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 19-ից 20-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 28 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 10, յուրացման կամ վատնման 4, անձնական ունեցվածքի գողության և խարդախության 3-ական, հարկերից խուսափելու և խուլիգանության 2-ական, սպանության փորձի, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, թմրամիջոցի հայտնաբերման և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 5 պատահար, ինչի հետևանքով 10 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (April 19-20)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 28 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from April 19 to April 20.
In particular, 10 cases of infliction of bodily injuries, 6 cases of theft of personal property, 4 cases of squandering or embezzlement, 3 cases of swindling, 2 cases of tax evasion, 2 cases of hooliganism, 1 case of attempted murder, 1 case of rape or attempted rape, 1 case of detection of narcotics and 1 case of illegal felling of trees.
3 cases of voluntary surrender of arms and ammunition were registered.
From earlier committed crimes 1 case of infliction of bodily injuries Has been solved.
Over the past 1 day, 5 road traffic accidents have been registered in the republic: 10 people got bodily injuries of varying levels of gravity.