Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում (հուլիսի 22-ից 25-ը)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 22-ից 25-ը հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության փորձի, մահվան ելքով մարմնական վնասվածք հասցնելու և ավազակային հարձակման 1-ական դեպք, որոնք բացահայտվել են:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 35 դեպքից բացահայտվել է 29-ը:
Բացահայտվել է գողության՝ 8, խարդախության՝ 6, կողոպուտի և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման՝ 2-ական, յուրացման, շորթման, ավտոմեքենա փախցնելու, դրամանենգության և խուլիգանության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 և գողության 2 դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 28 պատահար, ինչի հետևանքով 39 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (22.07.2016-25.07.2016)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 22 и 25 июля на территории республики былo зарегистрированo по 1 случаю покушения на убийство, нанесения телесных повреждений с летальным исходом и разбойного нападения.
Одновременно из 36 зарегистрированных случаев нанесения телесных повреждений раскрыто 29.
Раскрыто также 8 случаев кражи, 6 случаев мошенничества, по 2 случая грабежа и умышленного повреждения имущества, по 1 случаю присвоения, вымогательства, угона ТС, фальшивомонетничества и хулиганства.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи и 1 случай нанесения телесных повреждений.
За прошедшие 3 суток в республике было зарегистрировано 28 ДТП, вследствие которых 39 человек получил телесные повреждения разных степеней тяжести.