Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում (մայիսի 27-ից 30-ը)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 27-ից 30-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 40 դեպքից բացահայտվել է 36-ը:
Բացահայտվել է գողության` 23, խարդախության` 5, յուրացման, հարկերից խուսափելու, համակարգչային հանցագործության, խուլիգանության և կաշառակերության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 և գողության 2 դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 26 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 44-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (27.05.2016-30.05.2016)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, из 40 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 27 и 30 мая, раскрыто 36.
Одновременно раскрыто 23 случая кражи, 5 случаев мошенничества, по 1 случаю присвоения, уклонения от уплаты налогов, киберпреступности, хулиганства и взяточничества.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи и 1 случай умышленного уничтожения имущества.
За прошедшие 3 суток в республике было зарегистрировано 26 ДТП, вследствие которых 1 человек погиб, 44 человека получили телесные повреждения разных степеней тяжести.